Aktuális tanév helyezettjei

November

• A Wekerle Centenáriumi Év 2021 rendezvénysorozat keretén belül hirdették meg a “Wekerle nyomában” vetélkedőt a móri általános iskolák 7-8. osztályos diákjai részére. A 9 csapatot felvonultató mezőnyből iskolánk csapata az helyet szerezte meg!

Csapattagok: Benk Márk, Lendvai Kristóf, Temesvári Borbála 8. o.
Felkészítő: Wágensommer-Bernáth Rita tanárnő.

• A Katolikus Karitász országos rajzpályázatot hirdetett “Segíts jól!” címmel a szervezet 90. jubileumi éve és az önkéntesség éve alkalmából.

A pályázat célja volt, hogy a résztvevők bemutassák az általuk megtapasztalt segítő tevékenységet a rajzolás művészi eszközével.

A pályázat témája: “Tegyetek jót mindenkivel!” (Gal 6, 10), azaz hogyan segít a Karitász, és hogyan segítesz Te?

Iskolánk tanulói közül a Karitász elismerésében és ajándékaiban részesültek alkotó munkájuk elismeréseként:

Jáni Dóra, Kadlecsik Zoé, Kovács Réka, Manke Emili Míra, Nemes Lotti, Osgyán Déva Boróka, Preil Fanni, Prokop Zóra, Szénásy Léna, Takács Zsófi 2. osztályos, továbbá Forstner Ábel és Forstner Benedek 4. osztályos tanulóink.

• Punk Izabella, iskolánk 7. osztályos diákja az Országos Tűzmegelőzési Bizottság által kiírt alkotó pályázaton Fejér megyében irodalmi alkotás kategóriában a 11-14 éves korcsoportban helyezést ért el.

• Nemzetiségi rajzpályázat

Második alkalommal hirdette meg Zeichnen macht spaß – német nemzetiségi rajzpályázatát a Móri Német Nemzetiségi Önkormányzat.

Iskolánk tanulói számos alkotást készítettek a Szent Márton legendájához kapcsolódó nemzetiségi témakörben.

Iskolánk résztvevői:

1. osztály: Czikora Boglárka, Kálhock Eszter
  2. osztály: Varga Karolina
  3. osztály: Ferenczi Anna
  4. osztály: Ábele Emma, Forstner Ábel, Forstner Benedek, Fülöp Róbert, Stolczenberger Márton, Varga Luca Hanga
  5. osztály: Dobos Brendon, Ficz Tamara, Iványi Réka, Jánni Janka, Schmidt Flóra, Rieder Réka
  6. osztály: Forstner Sára Bernadett

Október

• A móri Sasszem Sportlövész Egyesület légpuskás szakosztálya hirdetett lövész versenyt, melyen pisztoly kategóriában Farsang Ábel osztályos tanulónk I. helyezést ért el.

Ferenczi Jázmin 7. osztályos tanulónk kiváló eredményei: puska 10 méter III. hely, pisztoly 10 méter II. hely, sziluett lövészet III. hely.

• Kőrösi Luca osztályos tanulónk és Nagymamája részt vettek a Toldi animációs sorozat premierje alkalmából kiírt Mondj verset a nagyival! című szavalópályázaton.

Teljesítményük elismeréseképpen a pályázatot kiíró MTVA oklevéllel köszönte meg közös versmondásukat.

• Az idei tanévben is megrendezte a Székesfehérvári Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnázium a megyei szépkiejtési- és olvasóversenyt a 3. és 4. évfolyamosok számára.

A területi versenyre a Móri Petőfi Sándor Általános Iskolában került sor. Iskolánkból Szücs Édua 3. osztályos és Török Jázmin 4. osztályos tanuló vett részt a versenyen. Török Jázmin a 4. osztályosok területi versenyén I. helyezést elérve bejutott a megyei döntőbe.

Felkészítők: Kurcsiné Ruff Judit osztályfőnök és Királyvári Nóra édesanya.

• Diákjaink ebben az évben is nagyon szép, igényes munkákkal készültek a Bornapi gyermekrajz-versenyre.

Díjazott tanulóink:

EGYÉNI: Gellért Zita 1. o., Mirankó Vanda 1. o., Ruff Gergő 2. o., Ferenczi Anna 3. o., Kőrösi Panna 3. o., Forstner Ábel 4. o., Forstner Benedek 4. o., Osgyán Réka 4. o., Lisztmayer Sára 5. o., Wágensommer Mária 5. o., Forstner Sára 6. o., Veres Anna 6. o., Abos Eszter 8. o.

CSOPORTOS: Első osztályosok, Szüret – 3. osztály, Madárraj – 4. osztály.

• Tanulmányi versenyen vettek részt diákjaink Alsószentivánon.

A 16 csapatos versenyben iskolánk tanulói kiváló eredményeket értek el:

Harmadik osztályos csapatunk 2. helyezett lett.

Csapattagok: Fábián Dániel, Ferenczi Anna, Fodor Maja, Kőrösi Panna. Felkészítő: Kovácsné Jeszenszky Erzsébet tanító néni.

Negyedik osztályos csapatunk 3. helyezett lett.

Csapattagok: Gabler Anna, Stolczenberger Márton, Szatzker Johanna, Török Jázmin. Felkészítő: Kurcsiné Ruff Judit tanító néni.

• A székesfehérvári Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium angol nyelvi szépkiejtési versenyén vett részt két 8. osztályos tanulónk: Abos Eszter és Schneider Zoé.

A 16 tanuló részvételével megrendezett versenyen Schneider Zoé 3. helyezést ért el.

Felkészítő: Szamosfalvi Zsuzsanna angol nyelvtanár-osztályfőnök.

• Körzeti mezeifutó bajnokságon vettek részt diákjaink, ahol szép eredményeket értek el:
  1. korcsoport: Jánni Janka 1.hely
  2. korcsoport: Gellért Viktória 2. hely
  3. korcsoport lány csapat: 1. hely. Csapattagok: Gellért Viktória, Veres Anna, Bakter Boróka, Forstner Sára.
  4. korcsoport: Gaál Boldizsár 3. hely

Szeptember

• Punk Izabella osztályos tanulónk a Debreceni Nagyerdőért Egyesület “Hegyek hátán, völgyek ölén” vers-, próza- és meseíró pályázatán 10-14 éves korcsoportban mese kategóriában országos IX. helyezést ért el.